Nasza misja

Każdego roku nauczyciele, informatycy z wielu szkół projektują nowe dyplomy na różne szkolne okoliczności. Na zakończenie roku szkolnego, wzorowego ucznia, konkursowe, sportowe, wyróżnienia, podziękowania, listy pochwalne i inne. Rozumiemy ciężką pracę nauczycieli, dlatego postanowiliśmy założyć stronę z darmowymi szablonami dyplomów. Zauważyliśmy, że w Internecie brakuje strony, na której można byłoby dzielić się nowymi pomysłami. Wychodzimy więc temu na przeciw udostępniając nieodpłatnie swoje projekty dyplomów. Gorąco zachęcamy wszystkich internautów do komentowania dyplomów. Wasza opinia będzie nam pomocna przy następnych aktualizacjach strony. Dziękujemy za wsparcie oraz nadsyłane pomysły na dyplom!
Odnotowaliśmy odsłon(y) naszej strony. Dziękujemy! ;)

środa, 24 czerwca 2009

Czcionki używane w dyplomach


W szablonach dyplomów używamy jedynie czcionek z kolekcji TeX Gyre.

Czcionki te jednak standardowo nie są dołączane do systemów operacyjnych i należy je doinstalować, aby poprawnie wyświetlać szablony.

Jak zainstalować?
W systemach z rodziny Windows najłatwiej jest skopiować pliki czcionek do katalogu C:\WINDOWS\Fonts. Proszę pamiętać, że większość edytorów tekstu i grafiki wymaga ponownego uruchomienia w celu wczytania nowozainstalowanych czcionek do zasobnika.

Pobierz czcionki
Wszystkie czcionki można pobrać klikając na poniższy link. Uwaga! Pobranie czcionek jest równoznaczne akceptacji postanowień licencyjnych, o których poniżej.

Autorzy czcionek
Czcionki zostały przygotowane przez Bogusława Jackowskiego oraz Janusza Mariana Nowackiego z GUST. Wsparcie LaTeX przygotował Marcin Woliński z GUST. Litery wietnamskie dodał Han The Thanh. Cyrlicę opracował Valek Filippov.

Licencja
Czcionki TeX Gyre mogą być używane i rozpowszechniane zgodnie z założeniami licencji GUST opartej na LaTeX Project Public License.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Informacja
Wszystkie szablony opublikowane w naszym serwisie zostały stworzone w programie Writer pakietu OpenOffice.org. Format DOC został stworzony w trybie zgodności przez powyższe oprogramowanie i używanie go w programach firmy Microsoft może przynieść odmienne efekty niż przedstawiono na stronie. Zalecamy więc pobranie darmowego pakietu biurowego OpenOffice.org ze strony http://download.openoffice.org/index.html oraz używanie udostępnionych przez nas formatów OpenDocument ODT.

Elementy graficzne wykorzystane w szablonach są naszego autorstwa lub dziełem osób trzecich, które udostępniły nam swoje grafiki lub udostępniają je na użytek publiczny zgodnie z licencją GNU GPL.

Projekty dyplomów udostępnionych w serwisie są naszym dziełem, które udostępniamy na użytek publiczny na zasadach wolnej licencji GNU GPL.

Polityka prywatności dla domeny dyplomy.org